Nie ma Internetu, nie ma problemu. Wenezuela dostaje Bitcoin Satelitarny Węzeł

0 Comments

Zdjęcie profilowe dla użytkownika Tylera Durdena

Wenezuela uruchomiła swój pierwszy węzeł satelitarny Bitcoin.

Umożliwia on węzłowi na ziemi odbiór szczegółów transakcji Bitcoin z satelity Blockstream bez dostępu do Internetu.

Wenezuela ma słabą łączność z Internetem.

Wenezuela ma swój pierwszy węzeł satelitarny Bitcoin System zdolny do przetwarzania transakcji bez połączenia z Internetem.

Wenezuelski „węzeł kosmiczny“ został założony w tym kraju przez Anibal Garrido i zespół Anibal Cripto. Wykorzystuje on technologię Blockstream, która zleca transmisje satelitarne – w tym przypadku EUTELSAT-113 – do transmisji danych między punktami za pośrednictwem połączeń offline. To ogromna ilość w kraju, w którym brakuje infrastruktury internetowej.

Pomysł powstał w Cryptobuyer, latynoamerykańskim startupie, który skupił się na oferowaniu rozwiązań płatności opartych na kryptokurandzie.

„Zaczęliśmy w Wenezueli z powodu oczywistych problemów z łącznością, a Cryptobuyer zawsze szuka sposobu, aby być odpornym na tego typu problemy, przewidując wszelkie możliwe awarie“, powiedział prezes firmy Decrypt Jorge Farias.

Udało nam się zainstalować i uruchomić satelitę #Bitcoin węzeł w #Wenezueli, który pozwala nam być niezależnym od Internetu, aby pobrać wiadomości i zatwierdzić transakcje. Dzięki @Blockstream @adam3us @richardbensbensberg @anibalcripto dla całego Twojego wsparcia https://t.co/TUb6eG19XP.

– Cryptobuyer (@cryptobuyer) 25 września 2020 r.
Węzeł na ziemi „odbiera pakiet danych przez satelitę, bezpośrednio z połączenia zapewnionego przez Blockstream“, wyjaśnił Anibal Garrido do Decrypt. Garrido dodał, że ma nadzieję na rozszerzenie dostępu poprzez wdrożenie czegoś podobnego do sieci mesh, która może transmitować dane pomiędzy różnymi urządzeniami.

Antena węzłowa, wdrożona w Walencji, jest pierwszą z trzech. Pozostałe dwie zostaną rozmieszczone w stolicy, Caracas i Puerto Ordaz. Kryptobuyer wybrał Walencję, ponieważ jest to miasto uprzemysłowione, ale nie posiada wielu wysokich budynków, które mogłyby blokować sygnał.

Byłby to pierwszy etap ambitnego projektu, który mógłby pomóc zwiększyć użyteczność Bitcoin’a w kraju o infrastrukturze technologicznej poniżej średniej. Szybkość Internetu w Wenezueli jest jedną z najwolniejszych na kontynencie. Wiadomo również, że usługi w zakresie energii elektrycznej zawodzą, pozostawiając duże kawałki kraju bez zasilania.

Czy ta antena mogłaby umożliwić płacenie Bitcoinem na odległych obszarach lub w przypadku awarii Internetu? Farias uważa, że tak. Zwrócił uwagę, że właśnie dlatego szukają systemu mesh, który komunikuje się z satelitą Blockstream:

„Używamy sieci P2P, która używa niektórych urządzeń USB, które są już w Wenezueli. Wkrótce uruchomimy te urządzenia o zasięgu około czterech kilometrów każde“.

Ale poza pragmatyzmem, Anibal uważa Wenezuelę za pożywkę dla realizacji wizji Satoshi Nakamoto.

„Ten projekt ma na celu pokazanie charakteru protokołu Bitcoina. Otwartej natury, bez ograniczeń i bez granic“, powiedział. „W związku z tym Wenezuela jest pionierem w Ameryce Łacińskiej i na świecie w zakresie wykorzystywania i stosowania tego typu technologii, która nie jest narzucona dekretem ani siłą“.

Pomimo swoich problemów politycznych i gospodarczych Wenezuela zajmuje pierwsze miejsce wśród wszystkich krajów łacińskich pod względem przyjęcia kryptokuraniny. Można sobie tylko wyobrazić, jak bardzo Bitcoin mógłby się rozwijać teraz, gdy może ominąć Internet.